1) Lord Liverpool prohlašoval, že je pro volný obchod a věří, že průmyslová dominance Británie existuje navzdory jejímu protekcionistickému systému a nikoliv díky němu.

 

 

2) Huskinsson byl nešťastnou náhodou zabit Stephensonovou lokomotivou Raketa a stal se první obětí železničního neštěstí v historii.

 

 

3) Ebenezer Elliot, autor mnoha básní proti Obilným zákonům, při popisu Sheffieldského hnutí v roce 1833 prohlásil: „Tito lidé brzy objeví strašlivou hloubku propasti, která je odděluje od každého, kdo má na svých zádech slušný plášť. Pokud se koná setkání proti obilným zákonům a žádná osoba se společenským postavením vyšším než drobný kramář se na něm neobjeví, co tomu těch deset tisíc řekne?“

 

 

4) Nekonformismus - termín používaný v Anglii po Act of Uniformity 1662, pro Angličany nepatřící ke křesťanské či anglikánské církvi. Později označení pro osoby obhajující náboženskou svobodu.

 

 

5) Tato událost se údajně stala takto: sir Peel projednával se svojí vládou zavedení dekretů počátkem prosince, ale ministři se postavili proti tomu a návrh vládou neprošel. Ovšem ihned 4. prosince se v Timesech objevil článek, že vláda se rozhodla na leden svolat parlament a předložit návrh na zrušení Obilných zákonů a zároveň s tím vyjádření vůdce Whigů lorda Russela, že jeho strana tento zákon podpoří. Na protest siru Peelovi ministři rezignovali a vláda padla, ovšem není jasné, na čí popud tento článek v Timesech vznikl.

 

 

6) Irish Coercion Bill, odmítnut 292 : 219 spojenou většinou Whigů a Toryovských protekcionistů, kteří se takto siru Peelovi pomstili.